Moliere

Pages: 3 (738 mots) Publié le: 4 juillet 2010
4) BEL
Światowy rynek serów osiągnął wartość 2mld Euro

Wśród produktów Bela znajdują się same specjały. Różnorodność serów godna pozazdroszczenia. U boku krówki Śmieszki, najstarszego serastworzonego w 1921 króluje inny wynalazek firmy, Apéricube, któremu towarzyszy Kiri, przebój szkolnych kanapek oraz Babybel i Mini-Babybel, bez których nie można wyobrazić sobie aperytywów... Należyjeszcze wspomnieć le Port-Salut, który stawia na bardziej tradycyjny wizerunek czy Sylphide, który wyprzedził tendencję na produkty typu light, które zalały Europę (...)

Poprzez nabywanie zakładów wposzczególnych krajach , oferta zostałą wzbogacona o marki marki krajowe o ugruntowanej i wiodącej pozycji na krajowym rynku , takie jak ... Pomimo tego , że firma nadal jest w rękach założycielskiejrodziny, bardzo szybko postawiła na ekspansję na międzynarodowy rynek.

1szy etap : EKSPORT. Najznamienitsze marki formy Bel umocniły swoją pozycję w 90 krajach, początkowo w Europie, następnie wAfryce i na Bliskim Wschodzie. Drugi etap rozpoczał się w 1940 wraz z otwarciem w Wielkiej Brytanii pierwszego zakładu produkcyjny poza granicami Francji. Był to jedynie początek działalności firmy,która z biegiem lat rozwinęła potencjał przemysłowy w wielu innych państwach.

Posiada ona dziś 22 serowarni , z których 14 znajduje się w wielu europejskich krajach, od Marghrebu i Bliskiego Wschodu ,daleko od Jury, gdzie urodził się Léon Bel. Producentów, którzy mogą rywalizować z Belem w Europie będzie można policzyć odtąd na palcach jednej ręki: Bongrain, Lactalis, holenderska Campina i ,przede wszystkim, amerykański Kraft.

Holenderska duma / potentat zasila szeregi Bela na rynkach międzynarodowych

Pozostaje jeszcze proces nabywania zakładów , sposób ekspansji równie mistrzowskowykorzystywany przez Bela. Pozwala on oprzeć się na silnej krajowej marce, która tworzy punkt wyjścia służący do opanowania rynku. W tym zakresie, grupa podejmuje działania we wszystkich możliwych...
Lire le document complet

Veuillez vous inscrire pour avoir accès au document.

Vous pouvez également trouver ces documents utiles

  • Molière
  • Molière
  • Molière
  • Molière
  • Moliere
  • Moliere
  • Molière
  • Moliére

Devenez membre d'Etudier

Inscrivez-vous
c'est gratuit !