Reves

Pages: 6 (1330 mots) Publié le: 28 décembre 2010
Olime Katrega ühes vanas majas, mida pidime selle omaniku, ühe vana daami, äraolekul valvama. See vana daam oli midagi nõiataolist, maja oli maagiat täis, oli kohe õhus tunda, et see pole normaalne maja. Otsustasime siis Katrega väikese majatuuri teha. Jõudsime paar tuba läbi, see maja oli nagu vana talu. Suhteliselt madalad uksed, puidust seinad, sellised tumepruunid. Jõudsime lõpuks kööki ja mamärkasin, et kusagil pliidi küljes oleva pisikese toru sees on pisike hiir. Näitasin kätega sinnapoole ja ütlesin tasakesi Katrele, et ou, vaata sinna, üks pisike hiir on seal. Tal võttis reageerimisega natuke aega ja samal ajal ma märkasin, et see hiir tegi mu liigutusi järgi. Täpselt samu liigutusi. Ma ei suutnud seda uskuda. Ja järsku ma avastasin, et ta on vaimselt nii tugev, et ta käskis muluuesti seda liigutust teha. Ta oli kuidagi mu pähe ennast organiseerinud. Ainult mu sõrmed olid kõverdatud, et nad paistaksid rohkem hiire esikäppade moodi välja. Ma üritasin sellele vastu panna, kuid see oli liiga võimas. Siis ma avastasin, et ma teen seda ka päriselt. Oma voodis magades. Ma üritasin kõigest jõust vastu panna, aga mu keha oli nagu halvatud, ma ei suutnud seda kontrollida. Kõiktoimus väga aeglaselt. Ma üritasin kaua jõudu koguda ja lõpuks suutsin selle lõpetada. Selle halvatuse. Ja ma ärkasin selle peale üles, et ma suutsin lõpuks sellest poosist ennast lahti rebida.

Sattusin kusagil tänaval Birgitiga kokku ja meil oli väga elav ja tore vestlus. Ta kutsus mind enda poole samal õhtul, aga ma nägin Lepistiku peatuses Ingeborgi ja me olime üliõnnelikud teineteist nähes.Ta kutsus mind enda poole, ta korter oli umbes sealsamas kus karli suur kortermaja kunagi, seal nurga peal. Ma ei mäleta miks ta kutsus, aga unes ma mõtlesin, et ta kutsub mind ahju tuld tegema, aga see polnud nii. Läksime enne poest läbi, sest mõlemal oli suur nälg. Jõudsime poodi sisse ja inx võttis kohe krõpsuriiulilt ühe suure Piraadipaki. Ma olin ülimalt üllatunud, sest olin alati arvanud,et ta toitub väga tervislikult ja oma figuuri hoidmiseks ei söö kunagi krõpsu. Ta ise oli õnnelik ja läksime siis mulle mingid saiakest otsima. Seda, mida ma tartus ostsin tihti kooli vahepeal. Aga selles poes polnud mitte kusagil saialetti. Rohkem ei mäleta!
Siis hakkas mu süda valutama, et ma olin Birgiti niimoodi üle lasknud. Mu vanemad võtsid mind peale, tädi Tiina oli kah seal (vanaisa õde,kelle mõned aastad tagasi matsime). Ma mõtlesin, et veider on minna tädi Tiinaga koos sinna, issi sai õnneks aru mu mõtetest ja otsustasime, et ma lähen üksi sinna. Birgiti kodutänavas sõitsid meist mööda kaks masinat. (neeed neljarattalised, ühe inimese jaoks, millega nt kõrbes ringi sõidetakse). Need olid Birgiti vanemad. Nad peatusid, ja järsku me olime valges koridoris. Birgiti isa võttiskiivri peast, tal oli hallid juuksed, aga nägu oli nooruslik.

Algust ei mäleta, aga me läksime Pauliga koos mingisse poodi. Seal olid kindlasti nõud, ehk ka midagi veel müügiks. Pood oli suur ja müüja ja Pauli vanaema olid sõpsid. Pauli vanaema oli tellinud kaks klaasi, ühe kannu ja veel mingeid asju odavama hinnaga. Läksime neile järgi. Siis hakkas müüja küsima Paulilt ta naiste kohta ja küsimustevahepeal piilus mind. Veidi umbusklikult. Paul hakkas rääkima, et tal oli jah üks neiu, aga sellega on nüüd kõik, see tüdruk ei taha temaga enam tegemist teha. Lõpuks pidi Paul maksma. Hind oli 100 kr tema jaoks. Muidu oli see KAS 700kr või 700kr kallim ehk 800. ei mäleta enam täpselt.

Tammsaare pargist üle tee Meloni kaubamaja pool, keset teed oli püsti pandud pisike lava. Korraldajad olidMareni kaks venda ehk siis Marek ja Madis. Ma tulin läbi pargi kolme või nelja teise inimesega. Mäletan, et me polnud kõik just väga suured sõbrad, aga kõik teadsid teineteist. Siiski, seltskond oli veider, mitte need inimesed kellega ma tavaliselt suhtlen. Nägime kaugelt lava ja mul tuli pisike hullusehoog, tahtsin midagi kreisit teha ja teistele muljet kah avaldada. Kusagilt õhust või puu...
Lire le document complet

Veuillez vous inscrire pour avoir accès au document.

Vous pouvez également trouver ces documents utiles

  • Les reves
  • les rêves
  • les reves
  • Reves
  • les reves
  • reves
  • Les rêves
  • Nos rêves...

Devenez membre d'Etudier

Inscrivez-vous
c'est gratuit !